Фото-Видео : Протест пред српското собрание- судир меѓу левичарите и десничарите

Во услови на растечки број на заразени од коронавирусот во Србија, демонстрантите четврти ден по ред се собраа пред Нардоното собрание во Белград, игнорирајки ги мерките на владата за забарна за јавни собирања на повеќе од 10 луѓе. Според извештаите, овие протести не биле пријавени до надлежните власти.

Dešavanja ispred Skupštine

Srbija Danas 发布于 2020年7月10日周五

 

Пред Собранието в Белград дојде до вербален судир помеќу левичарите и десничарите при што за малку беше избегната физичка пресметка. Полицијата уапсила две лица и со тоа засега е избегната физичка премсетка.

Hapšenje pristalica Srđana Noga

 

 

Демонстрантите од Нови Сад попладнево го блокираа и автопатот Е-75 кон Белград.

Novi Sad protestna šetnja 4. dan

 

Back to top button
Close