ФОТО) Вучиќ на средба со Борел и Лајчак

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, се сретна со високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност и потпретседател на Европската комисија, Жозеф Борел и специјалнио на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак.

Оваа информација со две фотографии од средбата е објавена на официјалниот Инстаграм профил на српскиот претседател Алексдар Вучиќ.

Back to top button
Close