ФОТО: Вучиќ наздрави со пенливо вино и торта фрижидер

Минатиот ден во соседна Србија се одржаа избори на кој Српската напредна партија (СНС) на Александра Вучиќ ја прослави победата на претседателските и парламентарните избори во своето седиште со пенливо вино, торта и трубачи.

Посебно интересна фотографија од вчерашната прослава беше оваа со тортата во форма на фрижидер од која излегува Александар Вучиќ, сцена која ја одбележа предизборната кампања на српскиот претседател.

 

Back to top button
Close