ФОТО: Заев, Мицкоски и Холштајн со колбаси и пиво ги следат резултатите во Германија

Изборите во Германија вечерва ги споија премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Во друштво на амбасадорката Анке Холштајн, со колбаси и пиво се следат резултатите од изборната драма во Германија.

Фото: дв

Back to top button
Close