Габриел Бајрам повредил шанкер и испокршил дел од инвентарот во ресторан во Скопје

Габриел Бајрам повредил шанкер и испокршил дел од инвентарот во ресторан во Скопје
Рано утрово во полициската станица Чаир Г.Е. (27) од Скопје пријавил дека на 28 јули во 23,20 часот како шанкер во угостителскиот објект Аквадукт на булеварот „Словенија“ во Скопје бил физички нападнат од Г.Б. и В.Б., кои потоа оштетиле дел од инвентарот, соопшти МВР.

МКД.мк дознава дека се работи за Габриел Бајрам, советник во Град Скопје, кој без повод и причина ги турнал чашите од шанкот по што Газменд Елези добил посекотини, а потоа и физички бил нападнат Бајрам и неговиот брат Валентин. По ова двајцата влегле во салата со гости каде продолжиле со насилството и почнале да го кршат инвентарот, маси, столици, чаши, чинии…

По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Back to top button
Close