Гаши: Ние не знаеме за што ќе се зборува на средбата, но нема да условуваме

Првиот човек на на Алтернатива, Африм Гаши пред денешната лидерска средба нема да поставува никакви услови.

„Алтернатива стои 100 отсто зад евроинтеграцискиот процес на земјава и ќе дадеме поддршка да се отворат Поглавјата со ЕУ. Не знам за што ќе се разговара на денешната средба. Нема да условуваме во никој случај“, рече Гаши.

Back to top button
Close