Газда на фирма од Гази Баба истепал работник

Сопственик на фирма од Гази Баба физички нападнал свој вработен, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„На 16.02.2022 во 10.30 часот во Полициската станица Гази Баба, К.У.(27) од с.Сопиште пријавил дека околу 09.40 часот, додека бил на неговото работно место во фирма на подрачјето на Гази Баба, бил физички нападнат од сопственикот М.Ѓ.(73). Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Back to top button
Close