Гази Баба: Претепан 25-годишен скопјанец од две други лица

На 25.10.2022 во 13.50 часот во Полициската станица Гази Баба, А.А.(25) од с.Огњанци, скопско, пријавил дека околу 13.10 часот пред неговиот дом на подрачје на Гази Баба, поради претходно недоразбирање, бил физички нападнат од А.Н.(21) и И.Н.(23), двајцата од Скопје, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат оттаму.

Back to top button
Close