Генчовска до Османи: Не сме на фудбалски натпревар!

 

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Теодора Генчовска возврати на изјавата на шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи.

„Односите меѓу нашите две земји не можат да се сведуваат на фудбалски натпревар и да разговараме на чиј терен е топката“, изјавила Генчовска.

 

Back to top button
Close