Германија воведува задолжителни тестови за тие што се враќаат во земјата

– Сакаме добро да се искоординираме со сите германски покраини, кои мораат да воведат задолжително тестирање на аеродромите и железничките станици, посочи Шпан.

Тој додаде дека задолжителното тестирање ќе почне во текот на неделата.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close