Гевгеличанец тепал и силувал девојка во викендица

Одделението за внатрешни работи Гевгелија поднело кривична пријава против Д. П. (24) од Гевгелија заради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, информираа денеска од СВР Струмица.

viber sharing button

Имено, на 19 овој месец во викенд куќа во гевгелиско село, пријавениот физички нападнал 24-годишна девојка од Гевгелија, по што со закана со остар предмет извршил обљуба врз неа.

Како што информираа од полицијата во текот на денот тој ќе биде изведен пред судија на претходна постапка

Back to top button
Close