Ги нападнал и синот и ќерката, жена му го пријавила во полиција

Министерството за внатрешни во полицискиот билтен известува дека на 27. овој месец во 16.00 часот, 37-годишна скопјанка пријавила дека истиот ден околу 07.30 часот во домот на подрачјето на Бит Пазар, нејзиниот сопруг Б.А.(40) од Скопје со тврд предмет физички ја нападнал нивната малолетна ќерка, а потоа физички го нападнал и нивниот малолетен син.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close