Главното муфтиство на Бугарија изрази сочувство за загинатите во старскиот дом и во автобуската несреќа

 

Муслиманската заедница во Република Бугарија изразува искрено сочувство до семејствата и роднините на загинатите во пожарот во домот за стари лица во Варна и во сообраќајната несреќа на македонскиот автобус на автопатот Струма, јави дописникот на МИА од Софија.

Главното муфтиство на Бугарија им посака брзо закрепнување на повредените во двете трагедии што се случија во Бугарија во последните 24 часа.

Back to top button
Close