Го оставил автомобилот кај механичар, се запалил

Доцна по полноќ во Велес настанал пожар во автомобил, кој бил оставен на поправка кај механичар, пренесуваат од МВР.

„На 22.01.2022 година на ул.“Хаџи Косте“ во Велес,  околу 03.15 часот настанал пожар на патничко моторно возило “сеат ибица“, со битолски регистарски таблички сопственост на Т.П. (47) од Битола, а оставено на поправка кај лицето А.М. (41) од Велес. Увид е извршен“, додаваат од МВР

Back to top button
Close