Голем одрон меѓу Скопје и Велес, автопатот е затворен

Голем одрон се случи вечерва на автопатот Скопје-Велес, а поради тоа автопатската делница целосно е затворена за сообраќај, објави „4news.mk“.

Автопатот е блокиран пред наплатната станица Сопот, а одронот создаде голема гужва на автопатот. Дел од возачите се обидуваат преку шумски пат преку селото Ветерско да излезат од метежот.

 

 

 

 

Back to top button
Close