Видео: Голем пожар беснее во фабриката „Жито Битола“

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон.

Пожарот избувнал пред помалку од половина час, а на терен веќе се екипи на противпожарните служби.

Како што неофицијално дознаваме гори фурна која произведувала леб.

Очекуваме официјални информации од надлежните.

 

 

 

 

 

Back to top button
Close