Голема полициска акција кај Богородица, запленета дрога вредна 200.000 евра

Голема полициска акција е во тек на југот од земјата, во непосредна близина на граничниот премин Богородица, дознаваме од извори во истрагата. Според нашите информации запленета е марихуана вредна околу 200.000 евра.

Уапсени се пет лица, тројца албански државјани и двајца македонски државјани. Од МВР само потврдуваат дека е во тек акција за заплена на дрога, а детали најавуваат за утре.

Back to top button
Close