Голема полициска акција во Сингелиќ: 12 лица приведени, меѓу нив и полицаец

Голема полициска акција се спроведува од рано изутрината во Сингелиќ и на други локации, за апсење на лица вмешани во трговија со дрога и оружје, потврдуваат за МИА извори блиски до истрагата.

Видливо е полициско присуство во Сингелиќ и на други локации, а според изворите од истрагата, приведени се 12 лица, меѓу кои и еден полицаец. Од МВР потврдуваат дека има акција и дека таа се уште е во тек, а информации најавуваат откако ќе заврши.

 

Back to top button
Close