Горат трска и гуми кај Смилковското Езеро

Густ црн чад попладнево се шири од скопската населба Железара кон центарот на главниот град Скопје поради пожар.

Според првиот човек на Бригадата за противпожарна заштита на Скопје, Ѕвонко Томевски, пожарот е кај Смилковското Езеро, но веќе е под контрола.

Горат трска и гуми на Смилковското Езеро. Пожарникарите веќе интервенираат – кусо изјави командантот Томевски за „макфакс”

ЛИНК од видеото

Back to top button
Close