Горивата поевтинуваат за 1 денар

Нови цени на нафтените деривати ќе има денеска, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Имено, бензините, како и дизелот поевтинуваат за 1 денар.

ЕУРОСУПЕР БС – 95 84,5 ден/л

ЕУРОСУПЕР БС – 98+ – 87 ден/л

ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 97 ден/л

МАСЛО ЗА ГОРЕЊЕ ЕКСТРА ЛЕСНО 1(ЕЛ-1) 93,5 ден/л

МАЗУТ М-1 HC 51, 5 ден/кг

Back to top button
Close