Градоначалничката на Битола позитивна на Ковид-19

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска е позитивна на корона вирусот.

Петровска попладнево ја потврди информацијата откако здравствените власти ја известиле дека нејзиниот тест за Ковид-19 е позитивен.

– Според здравствените протоколи од денеска сум во домашна изолација, потврди Петровска.

Back to top button
Close