Градоначалникот на Подгорица гостин на Шилегов

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, денеска се сретна со градоначалникот на Подгорица, Црна Гора, Иван Вуковиќ, кој е во дводневна посета на Скопје.

Back to top button
Close