Груби: Имаме многу добри планови за Насер Зибери

Генералниот секретар на ДУИ, Артан Груби за Клан Косово изјави дека имаат многу добри планови за Насер Зибери, но не откри дали Зибери ќе биде премиер последните 100 дена од Владата.

-Кандидатот ќе дојде како тек по четири години, ќе чекаме, но г. Насер Зибери но и ние и нашите коалициони партнери, но верувам и Албанците, имаме многу добри планови за г. Насер Зибери, за кои верувам дека се согласува и тој и решението да биде прифатливо и поздравено од сите Албанци, рече Груби.

СДСМ и ДУИ вчера се договорија последните 100 дена од мандатот Зоран Заев да ја препушти премиерската фотелја на нов премиер, кој ќе биде предлог на ДУИ.

Back to top button
Close