Груби му одговори на Бејта: Му посакувам здравје!

Првиот вицепремиер Артан Груби изгледа не го погодија навредите што му ги упати сопартиецот Невзат Бејта, кој во интервју за емисијата 200, во Алсат, Груби го нарече тенеќе.

„Бејта ми е сопартиец. Му посакувам нему и на неговото семејство се најдобро .изјави  Груби  за весникот ЛАЈМ.

Back to top button
Close