Груби за Села: Зошто тој не беше во Тетово за да помогне?

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, синоќа во емисијата 24 анализа, истакна дека го интересира што барал вицепремиерот Артан груби, заедно со 20-на партиски членови, да шета кај изгорената модуларната болница во Тетово, уште следниот ден по трагедијата, истакнувајќи дека истрагата сe уште траела.

Вицепремиерот Груби, пак, во изјава за Фокус вели дека Села ја злоупотребува трагедијата за политички поени и го прашува зошто тој не бил таму за да помогне.

-Првото прашање што граѓаните го поставуваат е дали Села го прашал Христијан Мицкоски зошто бил во Собранието на 27 април штом веќе го уверил дека нема потреба да му се извинува за претепувањето и дали им објаснил на своите гласачи зошто Стокхолмски го променил ставот во однос на ВМРО-ДПМНЕ?

Второто суштинско прашање е зошто тој не бил во Тетово…

повеќе

Back to top button
Close