Груевски со меници, Мицкоски со лажни нотарски изјави, вели Кузеска

Нотарски заведените изјави на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се класична фарса и манипулација на Христијан Мицкоски со членството на партијата, затоа што, според правниците, во нив има низа правни недостатоци, што би значело дека тие се неважечки, незаконски и противуставни, изјави портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска.

Тоа, како што нагласи, ја покажува очајната манипулација „исто како и со маиците кои ги носеа и на кои пишува НЕ, а ги повикуваа граѓаните на протест и го делеа народот, но во Собранието не се изјаснија ниту ЗА, ниту НЕ“.

Но, тоа е ВМРО-ДПМНЕ, рече Кузеска, Груевски со меници, Мицкоски со лажни нотарски изјави

Back to top button
Close