Групна тепачка во Јурумлери

Министерството за внатрешни работи информираше дека изминатата ноќ во 00:05 часот во СВР Скопје, С.А.(51) од село Јурумлери, скопско, пријавил дека на ул.„12“ во село Јурумлери, по претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Н.А.(23), Ф.И.(40), Т.И.(18), З.А.(56), од една страна, и С.А.(51) и Џ.А.(32), од друга страна, сите од село Јурумлери.

Back to top button
Close