Хамас: Двајца израелски заложници се убиени во израелски воздушен напад врз Рафа


– Милитантната група Хамас денеска соопшти дека двајца израелски заложници се убиени во израелски воздушен напад врз градот Рафа во јужниот дел на Газа.

Владата на Израел „не сака вашите заложници да се вратат, освен во ковчези“, се вели во соопштението на групата на платформата Телеграм.

Не се наведени имињата на убиените заложници или доказите за нивната смрт.

Back to top button
Close