Хаос во Скопје: Во цела гужва се расипа и автобус сред булевар

Вистински сообраќаен хаос владее денеска во Скопје поради блокадите од приватните превозници кај раскрсницата кај „Мавровка“.

Сликите и вечерва од градот се ужасни затоа што сè уште има километарски колони, а за да биде уште полошо се расипа и еден автобус со број 67 на ЈСП.

Автобусот остана сред булеварот „Борис Трајковски“ во близина на Тутунски, а патниците го напуштија возилото.

Back to top button
Close