Холанд со гол во 95. минута и донесе победа на Борусија и ја одложи промоцијата на титулата на Баерн

Со голот на Ерлинг Холанд во 95. минута, Борусија Дортмунд ја совлада Фортуна (1:0) и ја одложи промоцијата на Баерн во старо-нов шампион.

Резултати на петте попладневни средби од 31. коло во Бундеслигата:

Фортуна Дизелдорф – Борусија Дортмунд 0:1
Келн – Унион Берлин 1:2
Херта – Ајнтрахт Франкфурт 1:4
Падерборн – Вердер Бремен 1:5
Волфзбург – Фрајбург 2:2.

Вечер играат Баерн и Борусија Менхенгладбах.

Баерн е лидер со 70 бода, Борусија Д. Има 66, Лајпциг 62,…

Back to top button
Close