Холанд во новата сезона ќе ја носи деветката

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд ќе настапи под различен број во новата сезона, објавено е на официјалниот Твитер на клубот.

Норвежанецот го смени бројот 17 со бројот 9.

Исто така, дефанзивецот Дан-Аксел Загаду гја зеде 5-ката наместо 2-ката.

Одбранбениот фудбалер Матеу Мореј го избра испразнетиот број 2 наместо претходната 22-ка.

Back to top button
Close