Хорор во Србија: Поранешен политичар од Нови Сад уапсен за силување, девојката ја спасил доставувач на храна

С.Е.(42), жител на Нови Сад, е уапсен под сомнение дека силувал девојка од блискиот град, која на 8 март дошла во Нови Сад барајќи стан и работа. Според неофицијални информации, двајцата претходно пиеле, а потоа во станот на осомничениот, тој веднаш побарал да имаат секс.

Откако таа го одбила, С.Е со физичка сила ја принудил на секс. Жртвата потоа истрчала на улицата, каде што доставувачот на храна што го запрела и помогнал да повика полиција и да добие соодветна помош.

Поради можност за бегство, повторување на делото и влијание врз сведоци, приведен е С.Е.

Како што дознава Нова.рс, осомничениот е поранешен политичар кој за време на демократската влада извршувал високи позиции во градот, додека неговиот брат се уште е висок член на СНС и директор на јавно претпријатие во Нови Сад

Back to top button
Close