Хрватска ја декласираше Канада

Репрезентацијата на Хрватска ја победи Канада со 4:1 и ги задржаа шансите за пласман во плејофот, додека Канада не успеа да ја помине Ф-групата на Светското првенство, откако го претрпе вториот пораз.

Головите за Хрватска ги постигнаа Крамариќ (два) Ливаја и Мајер, за Канада погоди Дејвис.

Канаѓаните во 1. коло загубија од Белгија (0:1) и по две кола немаат освоено бод. Хрватска е на 1 место, Мароко е на 2 место, селекциите имаат по 4 бода, Белгија е на третото место со три бода. Во последното коло, Хрватска ќе игра со Белгија, Мароко со Канада

Back to top button
Close