И Али Ахмети се сретнал со Гаши

Министерот за надворешни работи и портпарол на ДУИ, Бујар Османи, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека и лидерот на ДУИ, Али Ахмети се сретнал со лидерот на Алтернатива, Африм Гаши.

„Како што Заев се среќава со пратеници, така и Али Ахмети. Конкретно се има сретнато со Африм Гаши“, рече Османи.

Министерот не прецизираше кога и каде била оваа средба.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close