И денеска сончево и топло време

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и многу топло, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 15 до 10, а дневната од 32 до 38 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

И во Скопје времето ќе биде сончево и топло.

Според УХМР, од вторник дневните температури постепено ќе опаѓаат. Во четврток и петок се очекува развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close