И за денес предупредување: Еве каде ќе има невреме

Веќе цела недела атмосферата во Македонија е нестабилна па секојдневно н територија на нашата држава има невреме. Тетово, Скопје и други градови се со изразени временски непогоди, а од УХМР и за денес најавуваат нестабилност проследена со ветер, грмежи и врнежи

Back to top button
Close