Инцидент во Бојане.-набљудувач бил спречен да присуствува на гласачко место

„Околу 16 часот било пријавено дека на избирачко место во с.Бојане, Сарај набљудувач Р.Д. сакал да влезе на избирачко место, но тоа не му било дозволено од избирачкиот одбор, односно бил спречен од членови на избирачкиот одбор да присуствува на гласачкото место. Гласањето не е прекинато“-информираат од МВР.

Полициски службеници се упатени на местото на настанот за расчистување на случајот, додаваат од МВР.

Back to top button
Close