Внатрешната контрола во МВР работи на расчистување на инцидентот во Тетово

–  Во Министерството за внатрешни работи е пријавен инцидент што се случил попладнето во Тетово и  по него постапува внатрешната контрола на МВР.

-Денеска во 15:55 часот  е пријавен инцидент на улица „120“ во близина со крстосницата со улица „Борис Кидрич“ во Тетово. Информиран е одделот за внатрешна контрола и се работи на расчистување на случајот, изјави за МИА портпаролот на МВР Тони Ангеловски, без да прецизира детали за учесниците во инцидентот.

Поврзано:

ВИДЕО: Советник на Чулев физички нападна началник од Тетово

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close