Интер го победи Милан во првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите

Интер вечерва како гостин го победи Милан во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите со 2.0.

 

Едик Џеко го отвори резултатот во 8. минута, а три минути подоцна Хенрих Мхитарјан го удвои водството на „нероаѕурите“.

 

Реваншот ќе се игра на 16 мај.

 

На првиот натпревар во другата полуфинална пресметка, Реал Мадрид и Манчестер сити вчера одиграа нерешено 1:1.

Back to top button
Close