Интер се надева дека ќе го задржи Мартинез

Раководството на Интер има намера да му понуди нов договор на напаѓачот на тимот, Лаутаро Мартинез, пренесува „Тутоспорт“.

„Неро-азурите“ немаат намера да го пушти аргентинскиот играч да замине во Барселона, а тие сакаат да го убедат да остане во Милано нудејќи му годишна плата од седум милиони евра.

Покрај тоа, Интер планира да ја исклучи од новиот договор клаузула за висината на надоместокот, која е присутна во тековниот договор во износ од 111 милиони евра.

Back to top button
Close