Интер се премисли околу обновување на договорот со Валеро

Играчот од средниот ред, Борха Валеро, ќе го напушти клубот како слободен агент, објави новинарот Џанлука Ди Марцио.

Во последниот дел од сезоната, 35-годишниот Шпанец одигра добро, па поради тоа започнаа да се појавуваат информации дека фудбалерот ќе го продолжи договорот со клубот на една сезона.

Сепак, плановите на „неро-азурите“ се променија. Одржана е средба меѓу менаџерите на клубовите, како резултат на која беше одлучено Шпанецот да биде ослободен како слободен агент.

Џенова, Парма веќе покажуваат интерес за играчот од средниот ред, а можно е и тој да се врати во Фиорентина.

Во сезоната 2019/20, Валеро одигра 19 натпревари во Серија А и постигна два гола.

Back to top button
Close