Интерпелацијата за Спасовски ги „претрка“ тие за Маричиќ и за Николовски

Пратениците ќе се соберат во среда на нова пленарна седница, по невообичаеното заседание во неделатаза донесување на петтиот пакет антикризни мерки, при што беа изгласани и законите од 32. седница.

Back to top button
Close