Ирскиот премиер во петок во официјална посета на Македонија

Премиерот на Ирска, Лео Варадкар во петок (12 јануари) ќе престојува во официјална посета на Македонија.

Како што соопшти владината прес-служба, ирскиот премиер ќе биде пречекан во Владата со највисоки државни почести од македонскиот премиер Димитар Ковачевски.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close