Исчезна 11-годишно девојче од Јурумлери

Единаесетгодишно девојче од скопското село Јурумлери исчезнало вчера, а полицијата трага по него, соопшти МВР.

„На 06.09.2022 во 10.00 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.Б.(47) од с.Јурумлери, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка С.Б.(11) од с.Јурумлери“, велат од полицијата.

Од МВР додаваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на девојчето.

Back to top button
Close