Исчезна 29-годишно момче од Струмица, полицијата цела недела трага по него

Дваесет и деветгодишно момче од Струмица цела недела е исчезнато. Полицијата трагата по Марко Давчев од Струмица, кого за исчезнат го пријавиле од неговото семејство.

Веста за исчезнувањето на Марко ја објави Струмица денес на Фејсбук.

„На 09.12.2023 година во Полициската станица Струмица Т.Д.(64) од Струмица пријави дека од нивниот дом се оддалечил неговиот син М.Д. (29), кој бил со нарушено здравје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, информираат од МВР.

Back to top button
Close