Изјава на премиерот Заев на Самитот за Западен Балкан во Виена (ВО ЖИВО)

Денеска во работна посета на Виена, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев придружуван и од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров учествува на Самитот за Западен Балкан, на покана на австрискиот канцелар Себастијан Курц.

 

Back to top button
Close