Изби пожар во куќа во Скопје – пронајдена почината 75-годишна жена

На 19.04.2022 во 20.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Трета македонска бригада“ во Скопје. Пожарот бил изгаснат, а во куќата била пронајдена почината С.Ч.(75) од Скопје. Смрт констатирал лекар, увид бил извршен од полициски службеници од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било предадено на обдукција. Се работи на расчистување на случајот.

 

Back to top button
Close