Изгоре автомобил во Банско

– Претпладнево околу 10:00 часот изгоре автомопбил марка „опел“ во селото Банско, кај Струмица, информираат од Територијалната противпожарна единица на Струмица.

Пожарот бил во поодмината фаза и заради лесно запаливите материјали лесно можел да се прошири, но со брза интервенција на пожарникарите пожарот е изгаснат.

Во гаснењето на автомобилот учествувале четворица пожарникари и едно противпожарно возило.

Back to top button
Close