Изминатото деноноќие 329 прекршоци за неносење маски

– Министерството за внатрешни работи во текот на изминатото деноноќие евидентираше 329 прекршоци за неносење на лична заштита на лицето.

Оттаму повторно апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите за спречување на ширењето на КОВИД -19.

Back to top button
Close