Изминатото деноноќие 420 граѓани не носеле заштитна маска

– Во изминатото деноноќие регистирани се 420 прекршувања на мерката за носење на лична заштита на лицето, соопшти утринава Министерството за внатрешни работи.

Оттаму апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со Ковид-19.

Back to top button
Close